RUSYA FEDERASYONU TÜRKİYE TİCARET TEMSİLCİ YARDIMCISI VE TATARİSTAN CUMHURİYETİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ TEMSİLCİSİ'NİN UİB ZİYARETİ

11.02.2020

 

Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilci Yardımcısı ve Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Temsilcisi UİB Koordinatör Başkan Baran Çelik'i ziyaret etti.

"Faaliyetlerine yeni başlayan Rusya Federasyonu İhracat Merkezi'nin Türkiye Temsilcisi Radik Gimatdinov ve Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Ayrat Gataullin, Uludağ İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Baran Çelik ile bir araya geldi. UİB Genel Sekreter Yardımcısı Birgül Polat'ın da bulunduğu görüşmede, Gimatdinov tarafından Mart sonu İstanbul'da resmi açılışı planlanan Rusya Federasyonu İhracat Merkezi'nin kuruluş amacına ve faaliyetlerine dair bilgilendirmede bulunuldu. 

Rusya ihracatının geçen yıla oranla artış gösterdiğini ancak iki ülkenin mevcut potansiyelinin çok  daha fazla ihracat gerçekleştirebilecek kapasitede olduğunu ifade eden Başkan Baran Çelik de, Rusya'da pazarın gelişmesinin Türkiye ve Bursa adına çok önemli olduğunu vurguladı. Görüşme, karşılıklı fikir alışverişi ve olası iş birliklerini artırma adına yapılabilecek faaliyetlerin değerlendirilmesiyle son buldu."

 

İlgili Fotoğraflar