UTİB ALIM HEYETLERİ PV İSTANBUL'A CANLILIK KATTI

28.03.2019

UTİB'in düzenlediği alım heyetleri gelen yabancı alıcılar firmalarla birebir görüştü

 

Dünyanın en büyük ve seçkin tekstil üreticilerini buluşturarak geleceğin trendlerini belirleyen Première Vision İstanbul'a Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB) alım heyetleri damgasını vurdu. Fuara katılanlar, UTİB organizasyonu ile 18 ülkeden gelen 53 firma ve 83 yetkili alıcı ile birebir görüşme imkanı buldular.

 

20-22 Mart tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi'nde 10'cu kez gerçekleştirilen, Türkiye ve çevre coğrafyanın en önemli tekstil fuarı olan Première Vision İstanbul'da, yerli ve uluslararası 100'e yakın tekstil üreticisi, 2020 yılının İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını Türkiye, Doğu Avrupa, Batı Avrupa ve Orta Doğu'dan gelecek profesyonel ziyaretçilerin beğenisine sundu. Uluslararası 12 firmanın katıldığı fuarda Bursa'dan 18 firma yer aldı.

 

İplik&elyaf, kumaş, denim, aksesuar ve hazır giyim üreticilerini aynı çatı altında bir araya getirerek sektör profesyonellerine tam kapsamlı hizmet veren Première Vision İstanbul, yerli tekstil firmaları için ihracata açılan kapı olarak nitelendiriliyor. Türkiye'nin en büyük ihracat pazarlarına yönelik katılımcıların yer aldığı fuar, Avrupalı 'Fast Fashion' markalarını da ziyaretçi olarak ağırlarken, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin düzenlediği alım heyetleri fuara damgasını vurdu. Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Hollanda, Portekiz, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Polonya, Danimarka, Ukrayna, Sırbistan, Makedonya, Ürdün, Fas, Kırgızistan ve Özbekistan olmak üzere 18 ülkeden getirilen 53 firma ve 83 yetkili Fuara katılan firmalar ile birebir görüştüler.

 

Fuarı değerlendiren Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Denetim Kurulu üyesi Aşkın Kandil “2014 yılından bu yana UTİB olarak Première Vision İstanbul'da sürdürülebilir, çevre dostu ve uluslararası standartlardaki ürünlerimizin dünya ile buluştuğu bir işbirliği içinde ülke olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. UTİB'in sektör ve ülke ihracatını artırmaya yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirten Kandil, “18 ülkeden getirdiğimiz alım heyetleri ile sektör firmalarımızı fuarda buluşturmamız bu çalışmalardan birisi. Fuar süresince önemli görüşmeler sağlandı ve çok iyi geri dönüşler aldık” diye konuştu. 

 

 

İlgili Fotoğraflar