Belarus Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti

ULUDAĞ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİ'NE

SİRKÜLER NO: 513

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda; üyelerimize yeni ihracat pazarlarının kapısını açabilmek ve mevcut ihracat potansiyelimizin arttırılması amacıyla 18-21 Mart 2019 tarihleri arasında Belarus'a yönelik olarak otomotiv sektörel ticaret heyeti düzenlenmesine karar verilmiştir.

Ticaret heyeti programı dâhilinde, Ticaret Müşavirliğimizin de desteği ile Belarus Otomotiv sektörü ve genel ekonomik durumu hakkında bilgilendirme sunumu yapılması, otomotiv ana sanayi firmaları, ithalatçı, toptancı ve distribütör firmaları ile katılımcı firmalarımız arasında ikili iş görüşmeleri düzenlenmesi ve toptancı ziyaretleri yapılması planlanmaktadır.

Anılan heyet organizasyonu 2011/1 Sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Tebliği kapsamında devlet destekli olarak planlanmış olup, katılım bedeli devlet desteği düşülmüş ön destekli olacak şekilde kişi başı 750 USD olarak belirlenmiştir. Devlet desteği heyet gerçekleştikten sonra Birliğimiz tarafından alınacaktır. Devlet desteğinin hak edilebilmesi için katılımcılarımızın şirket olması (şahıs firmaları desteğe tabi değildir), Birliğimizce heyet öncesi ve sonrası talep edilen belgelerin Birliğimize iletilmesi yeterli olacaktır. Heyet organizasyonları ön destekli olduğundan heyetten sonra katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Katılımcı firmalardan devlet destekli olarak en fazla 2 kişi heyet organizasyonuna katılabilmektedir. Heyet organizasyonuna firmaları adına katılacak olan temsilcilerin mutlaka katılımcı firma ortağı veya firmanın SGK'lı çalışanı olması gerekmektedir. Katılımcı şirket ile organik bağı olan başka bir firmadan SGK'lı çalışan olsa dahi destek kapsamına girmemektedir.

Belarus Otomotiv Sektörel Ticaret Heyetine katılmak isteyen şirketlerin en geç 10 Aralık 2018 Pazartesi Günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapmak için; öncelikle katılım bedelinin ekte bildirilen Birliğimiz banka hesabına ödenmesi, daha sonra aşağıda belirtilen başvuru linkinden ulaşılabilecek elektronik başvuru formunun her katılımcı kişi için ayrı ayrı doldurulması gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar yeterli başvuru olmaması halinde heyet programı iptal edilecek olup ödenmiş olan katılım bedeli iade edilecektir.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

e-imzalıdır
Tansu SİNAĞ
Genel Sekreter V.

Son başvuru tarihi: 10 Aralık 2018
Başvuru linki: https://www.kisa.link/LnCz
EK: Katılım şartları ve heyet taslak programı (2 sayfa)

KATILIM ŞARTLARI:
Uygulanacak Teşvikler:
Heyet organizasyonu 2011/1 sayılı “Pazar Araştırması ve Pazara Giriş İlişkin Tebliğ'i çerçevesinde destek kapsamındadır. Bu tebliğe göre; katılımcı ve organizatör kuruluşun ulaşım ve konaklama ve tanıtım ve organizasyon giderlerinin %50'si, hedef ve öncelikli ülkelerde ise % 60'ı destek kapsamındadır.
Birliğimizce belirlenmiş olan katılım bedeli; kişi başı katılım maliyetinden katılımcı firmanın Hak edişi olan devlet desteği tutarı düşülmüş bedel olup, katılımcı firmalar heyet organizasyonlarına ön destekli olarak katılacaklardır. Heyet sonrası firmalara herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır.
Katılımcı firmanın devlet desteği için gerekli evrakları sağlayamaması durumunda desteksiz tutar firmadan talep edilecektir. Devlet tarafından destek oranında ve destek şartlarında yapılacak olası değişiklikler katılım bedeline yansıtılacaktır.

Katılım Ücreti ve Son Ödeme Tarihi:
Kişi başı 750 USD
Heyet katılımcısı firma, katılım ön destekli bedelini Birliğimize ödeyecek ve devlet desteği evraklarını heyet öncesi ve sonrası Birliğimize teslim edecektir. Destek evrakları; katılımcı şirket bilgi formu, katılımcı şirket talep yazısı ve uçak biniş kartları olup başvuru yapan firmalara ayrıntılı bilgi verilecektir.
Heyete katılım bedelinin tamamı, tek seferde Birliğin banka hesabına ilgili döviz cinsinden tüm gönderim masrafları gönderen katılımcı firma tarafından karşılanacak şekilde banka havalesi ile yapılacaktır.
· Firmaların mücbir sebepler hariç olmak üzere katılımdan vazgeçmeleri durumunda katılım ücretleri geri ödenmeyecektir.
· Heyetimiz (10 Aralık 2018) son başvuru tarihine kadar 10 firmaya ulaşmadığı takdirde UİB tarafından iptal edilecek ve ödemeleriniz iade edilecektir.

 Katılım Ücretine Dahil Hizmetler:
- İstanbul – Belarus (Minsk), Belarus(Minsk)-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
- Minsk konaklamaları
- Şehir içi ve varsa Şehirlerarası transferler
- Taslak programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
- Her iki ülkedeki firmalar ile ikili iş görüşmeleri organizasyonu ve tüm altyapısı (salon kirası, teknik malzeme, çay kahve servisi vb.)
- Her iki ülkedeki firmaların ikili iş görüşmelerine katılımını arttırmak için alınacak PR ve tanıtım hizmetleri
- Toptancı ziyaretleri
- Heyet kataloğuna giriş ve heyetle ilgili diğer dokümanlar

 

Ödemenin Yapılacağı Banka Hesap No:
ULUDAĞ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
MÜŞTERİ NO: 007296431569
NİLÜFER VERGİ DAİRESİ VN:8880035583
VAKIFLAR BANKASI /ORGANİZE SANAYİ ŞUBESİ /ŞUBE KODU:398
USD HESAP NO: 00158048012268448 IBAN NO: TR74 0001 5001 5804 8012 2684 48


Ödemeler yapılırken, heyetin adı ve katılımcı adı dekont üzerinde belirtilmesi ve dekontun bir kopyasının e-posta ile heyet yetkilisine iletilmesi rica olunur.(Ödemeyi yaptıktan sonra, banka dekontu ile birlikte Online Başvuru Formu' nu doldurmayı unutmayınız ve ulaştığına dair teyit alınız.) Katılım bedeli ödemelerinde sıkıntı yaşamamanız açısından; heyete katılım bedeli ödemelerinin firmanız banka hesabından Birliğimizin banka hesabına aktarılması, bankaya elden ödeme yapılmaması gerekmektedir. Duyuru metninde de yer aldığı üzere heyet organizasyonuna firmaları adına katılacak olan temsilcilerin mutlaka başvurusu yapılan firmanın ortağı veya firmanın SGK'lı çalışanı olması zorunludur.

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin:
ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Fuarlar ve Heyetler Şubesi

Tel : 0 224 219 10 00
İlgili Kişiler: Aslıhan TURAN – dahili:1914
E-posta adresleri: turana@uib.org.tr

BELARUS OTOMOTİV SEKTÖREL TİCARET HEYETİ
TASLAK PROGRAMI
18-21 Mart 2019

18 Mart 2019, Pazartesi:
11:00 – 11:30     :    Atatürk Havalimanında check in işlemleri (katılımcılar kendileri yapacaklardır)
13:00                : THY'nin TK283 sefer sayılı uçağı ile Belarus-Minsk'e hareket
15:25                : Minsk Havaalanına varış
17:00                : Oteli'ne varış ve check-in işlemleri
19:30                : Minsk Ticaret Müşavirliği – Ülke bilgilendirme sunumu ve Otelde Akşam Yemeği

19 Mart 2019, Salı:
10:00 – 17:00   : Belarus ve çevresinde yerleşik Belaruslu ithalatçı-toptancı firmalar ile Türk firmalarının ikili iş görüşmeleri
19:30                : Akşam Yemeği

20 Mart 2019, Çarşamba:
07:00               : Belaz fabrika ziyareti için Jodino'ya hareket (Otobüsle –yaklaşık 65 km)
09:00 – 12:00 : OEM –Ziyareti (BELAZ)
                          - Sunumlar – Soru Cevap
                          - Tesis Ziyareti
12:30-14:00     Jodino-Minsk otobüsle transfer
14:30 – 17:00  : OEM Ziyareti– (MAZ Minsk)
                        - Sunumlar – Soru Cevap
                        - Tesis Ziyareti
17:30                : Otele transfer ve serbest zaman

21 Mart 2019, Perşembe:
08:00              : Otelden check-out
09:00 – 12:00: OEM – (MTV Holding –Minsk)
                          - Sunumlar – Soru Cevap
                          - Tesis Ziyareti
12:30 – 13:30  : Öğle Yemeği ve heyet değerlendirme toplantısı
13:30               : Minsk Havaalanına transfer
16:20               : THY'nin TK284 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket
18:55               : İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış

  •  Tüm OEM ziyaretleri için karşı tarafla iletişime geçilmiş olup görüşmeler sürmektedir.