e – BÜLTEN

 

 

 

 

 

 

 

TÜRK OTOMOTİV FİRMALARINDAN 63 ÜLKEYE ÜÇ BOYUTLU SERGİ

Türkiye'nin otomotiv sektöründe ilk üç boyutlu dijital otomotiv fuarı olan Auto Expo Türkiye 2020, Almanya'dan ABD'ye, İngiltere'den Vietnam'a, İspanya'dan Bolivya'ya dünyanın 97 ülkesinden 737’si yabancı olmak üzere toplam 1121 ziyaretçinin iştirak ettiği Auto Expo Türkiye 2020’de, Türkiye’nin önde gelen 55 otomotiv ana ve tedarik sanayi firması ürünlerini sergiledi.

Ayrıntısı için lütfen burayı tıklayın

 

 

 

 

 

TÜRK OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ LINKEDIN HESABI YAYINDA

Türk otomotiv endüstrisi ile ilgili gelişmelerin takip edilebileceği ve yurtdışı tanıtım etkinliklerinin gerçekleştirileceği Turkish Automotive  Linkedin hesabı yayında!

Ayrıntısı için lütfen burayı tıklayın

 

 

 

 

 

OİB'TEN GİRİŞİMCİLERE 300 BİN TL DESTEK

Her aşamadaki teknoloji girişimcilerine destek veren ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapan İTÜ ARI Teknokent'in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek, girişimcilerin en iyilerinin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge yarışmasında OİB desteği ile birçok proje yatırım aldı.

Ayrıntısı için lütfen burayı tıklayın

 

 

 

 

 

SABUNCU, 4. İSTANBUL EKONOMİ ZİRVESİ’NDE KONUŞTU

OİB Başkan Yardımcısı Orhan Sabuncu, 4.İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde dünyanın da gündeminde olan “İklim Değişikliği” ile bunun üretim ve ticarete etkileri hakkında açıklamalarda bulundu.

 

 

 

 

 

 

ARALIK AYI YK TOPLANTISI YAPILDI

OİB Başkanı Baran Çelik ve Yönetim Kurulu üyeleri video konferans ile Aralık ayı yönetim kurulu toplantısında bir araya geldi. Toplantıda, Aralık ayına yükselişle giren otomotiv ihracat rakamları ve otomotivde ilk 3D Sanal Fuarı Auto Expo Türkiye değerlendirildi, 2021 hedefleri görüşüldü.

 

 

 

 

 

ÇALIŞMA GRUBU BİR ARAYA GELDİ

Ticaret Bakanlığı'nın İhracat Ana Planında öncü sektörlerden biri olan otomotiv endüstrisinin sürdürülebilir ihracatının artırılması ve gelecek hedeflerine ulaşma yolundaki politikalarının belirlenmesi ve bu hedefler doğrultusunda gerçekleştirilecek faaliyetlerin değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen Çalışma Grubu'nun son toplantısı, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Musa Demir’in başkanlığında online olarak gerçekleştirildi.

Ayrıntısı için lütfen burayı tıklayın

 

 

 

 

TURKISH AUTOMOTIVE EKİ YAYINLANDI

Hedef ülkelerimizden biri olan Almanya’nın otomotiv sektörünün etkin dergisi Automobilwoche ile birlikte yayınlanan ve dağıtımı yapılan Turkish Automotive özel sayısı ile Türk Otomotiv Endüstrisi’nin gücü ve ulaştığı nokta anlatıldı.

Ayrıntısı için lütfen burayı tıklayın

 

 

 

 

 

HAYDİ GİRİŞİMCİLER; HAREKETLENİN!

2021 yılının son çeyreğinde gerçekleşecek olan X. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması duyuruları başladı.

Ayrıntısı için lütfen burayı tıklayın

 

 

 

BASINDA BİZ

Kamuoyu ile paylaştığımız haberler, basında oldukça yankı buluyor. Tümüne bu linkten bakabilirsiniz.

Ayrıntısı için lütfen burayı tıklayın

 

 

ULUDAĞ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

Bizi Takip Edebilirsiniz