Person

Ahmet Özgür Köse117 Öğrenci
1 Eğitim

Hakkında

1999 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldum ve 2000’lerin başından itibaren çeşitli reklam ajanslarında art director olarak profesyonel kariyerime başladım. 2008 yılında sektör deneyimlerimi ve reklamcılığa bakış açımı daha özgürce yönetebilmek adına ilk girişimim olan Tanıtımon reklam ajansını kurdum. 2019 yılına kadar kurucu ortağı ve kreatif bölüm başkanı olarak farklı sektörlerden ulusal ve uluslararası birçok marka ile çalıştıktan sonra bugün artık yoluma yeni bir hikâye ile devam etmekteyim. Reklamcılık alanında ekibimle birlikte yönettiğim markalar ile ulusal ve uluslararası birçok itibarlı ödülün sahibi olduk. Marka tasarımı özelindeki projelerim ile bir çok girişimciye ve KOBİ’ye marka yolculuklarına şahit oldum ve yön vermeye çalıştım. 2019 yılı itibariyle Facebook ile iş birliğine giden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile beraber KOBİ’lere ve girişimcilere özel Türkiye genelinde 20 şehirde Facebook Mentoru olarak eğitimler verdim. New York, Londra ve Tokyo gibi 10 şehirde kurulan reklam ve teknoloji dikeyindeki startupların gelişme platformu Adtech İstanbul’da danışma kurulu üyeliğime devam ederek startuplara yeni yollar açmaya devam ediyorum. Startup ekosisteminin güçlü oyun kurucusu olan Hackquarters bünyesinde çeşitli programlarda jüri, eğitmen ve mentor olarak yer aldım ve yer almaya devam ediyorum. Ayrıca çeşitli üniversitelerde sunumlar ve yarı zamanlı eğitmenlikler vermeye başladığım dönemde Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde Marka ve Hikâye Tasarımı ve Marka Yolculuğu adlı sertifikalı eğitim programımı dönemsel olarak yapmaya devam ediyorum. 2019 yılı itibariyle kurucusu olduğum Brand Story Agency ile marka ve hikâye tasarımı dikeyinde projeler üreterek markalara danışmanlıklar vermeye devam etmekteyim.

ÖDÜLLER Londra 2014 World Boutique Hotel Awards İstanbul 2015 ACE of MICE Awards Londra 2015 Rolls-Royce International Awards Hong Kong 2015 World Luxury Hotel Awards Rumelia 2019 Summit Awards 2019 “YAREN” Filmi Jüri Başkanlığı Onur Ödülü 2020 Praque Film Awards Finalist “YAREN” Movie Poster

AKADEMİK KARİYER Profesyonel kariyerimin yanında çeşitli üniversiteler ve ulusal ve uluslararası eğitim kurumlarında marka tasarımı ve stratejisi konularında seminerler ve dersler vermekteyim. Çeşitli marka seminerlerinde sunumlar ve yarı zamanlı eğitmenlikler yapmaktayım. 2021 yılı itibariyle Bahçeşehir Üniversitesi ile gittiğim iş birliği ile BAUSEM Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde Marka Hikâye Tasarımı ve Marka Yolculuğu adlı sertifikalı eğitim programımı yapmaya devam ediyorum.

Bizi Takip Edin

Eğitimlerimiz ile ilgili haberleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, güncel bilgilere erişebilirsiniz.