Koordinatör Başkan

Baran Çelik

Baran ÇelikUİB KOORDİNATÖR BAŞKAN

Makine Yüksek Mühendisi olan Baran Çelik 1977 yılında Bursa'da doğdu. Lisans ve Yüksek Lisansını Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nde tamamladı.

Çelik, kariyerine 2000 yılında Beyçelik A.Ş' de Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı.

Baran Çelik bugün temeli 1976 yılına dayanan; otomotiv, ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sistemleri, enerji, turizm ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren Beyçelik Holding A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı/CEO görevini sürdürüyor. Çelik, ayrıca Holding'in amiral gemisi konumunda olan Beyçelik Gestamp'ın Yönetim Kurulu Başkanı görevini de üstleniyor. 2007 yılından itibaren Holding bünyesindeki çeşitli şirketlerde de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı/CEO olarak görev yapmaktadır.

Baran Çelik, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif şekilde görev alıyor. 2012-2014 yılları arasında Türkiye Genç İşadamları Derneği Bursa Şubesi (TUGİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlendi. 2016-2018 yılları arasında TUGİAD'da Genel Merkez Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı yaptı.

Uludağ İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Başkanı olan Baran Çelik, ayrıca Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Otomotiv Sektörü Meclis Üyesi'dir. Çelik'in Dış İlişkiler Ekonomik Kurulu (DEİK) ve Türk Sanayiciler ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyeliği bulunmaktadır.

Baran Çelik evli ve 3 çocuk babasıdır.