10.Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması

ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (UTİB)
ULUDAĞ HAZIR GİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (UHKİB)
ÜYELERİ'NE
Sirküler No: 73

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından, T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile geleceğin tasarımcılarını ev tekstili sektörü ile buluşturmak amacıyla “Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması''nın bu yıl onuncusu gerçekleştirilecektir. “10.Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması”, hem uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilecek Türkiye Ev Tekstili özgün tasarımlarının ortaya çıkmasına, hem de Ev Tekstili sektöründe yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olacaktır. Yarışmamız sektörel motivasyon, işbirliği ve dayanışmaya katkı sağlayabileceği gibi, Türkiye'de ev tekstili sektörü ihracatının artırılmasını da amaçlamaktadır.

Yarışmamız ürün tasarımı kategorisinde bir tema çerçevesinde sadece öğrencilere yönelik gerçekleştirilmektedir. Yarışmamızda, başvurular arasından yapılacak değerlendirme sonucunda 1. 2. ve 3. derecelerinde olmak üzere üç kişi ödüllendirilecektir.
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması için son dosya teslim tarihi 27 Mayıs 2020 olup, yarışma katılım koşulları ile başvuru formlarına www.evtekstiliyarismasi.com veya www.uib.org.tr adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aşağıda yer alan sosyal medya adreslerinden yarışmamızın takibi yapılabilmektedir;

https://www.facebook.com/evtekstiliyarismasi facebook adresi
https://twitter.com/textilyarismasi twitter sayfamız
https://www.instagram.com/evtekstilyarismasi/ instagram adresi
https://www.youtube.com/channel/UCbKa2OfZsOTZq_GR32P2qXg youtube adresi
Bilgilerine rica olunur.

e-imzalıdır.
Mümin KARACAKAYALILAR
Genel Sekreter