ATHLEISURE CHALLENGE'DA FİNAL YOLU GÖRÜNDÜ

09.01.2023

TECHXTILE FİNALİSTİ, ATHLEISURE CHALLENGE'DA DENEYİMLERİNİ ANLATTI

Tekstil ve hazır giyim konfeksiyon ihracatçısı 9 Birliğin hayata geçirdiği ulusal çaptaki Athleisure Challenge Aktif Giyim Tasarım Yarışması'nda final yolu göründü. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden yarışmacılar, TechXtile finalistlerinden Özgül Dalkılıç'ın deneyimlerini dinledi.

Türkiye genelindeki tekstil ve hazır giyim konfeksiyon ihracatçısı Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (AHKİB), Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB), Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB), Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ETHİB), Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin (GAİB), İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nden (UHKİB), oluşan ve 9 Birliğin hayata geçirdiği ulusal çaplı Athleisure Challenge Aktif Giyim Tasarım Yarışması'nda eğitimler devam ediyor.

TECHXTILE FİNALİSTİ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Çevrimiçi ve fiziki eğitimlerin ardından takımlara ayrılarak finale kadar yoğun bir süreçten geçen 6 takımdan oluşan 38 yarışmacı, 'Athleisure' modasının özgün yaratıcılarından TightClub markasının Kurucusu aynı zamanda ActiveWear 2.0 projesi ile TechXtile Start-Up Challenge Yarışması Scale Up kategorisi 3'üncüsü Özgül Dalkılıç ile çevrimiçi söyleşide buluştu.

TAŞDELEN ENGİN: DESTEKLERİMİZ SÜRECEK

Söyleşideki değerlendirmesinde Athleisure Challenge Aktif Giyim Tasarım Yarışması'nda sürecin birliktelik ve uyum içerisinde ilerlediğini belirten UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, “Sadece spor markalarının değil, lüks markaların da üzerine çalıştığı, koleksiyon ürettikleri bir moda hareketine dönüşen Athleisure düşüncesinden hareketle hayata geçirdiğimiz yarışmada süreç, başarılı şekilde devam ediyor. Yarışmacılarımız Birlik olarak düzenlediğimiz toplantılarla sürekli bir araya gelerek yaratıcı ve başarılı fikirler ortaya koyuyor. Yarışma Moderatörümüz Ufuk Batum ile ilerleyen günlerde bu eğitimlere katılarak yanlarında olmaya ve yarışmacılarımıza destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Yarışma Moderatörü Ufuk Batum da, çapraz öğrenmeyi önemsediklerini ve önemli katılımcılar ve kişilerle Athleisure sürecini dinamik ve eğlenceli bir noktaya taşıdıklarını, deneyimleri yarışmacı adayların fikirleri ile harmanladıklarını belirtti.

“TECHXTILE, BİZİ YATIRIMCILARLA BULUŞTURDU”

Giyilebilir teknoloji düşüncesinden hareketle oluşturulan ActiveWear 2.0 projesi ile TechXtile Scale Up kategorisi 3'üncüsü olan Özgül Dalkılıç ise, “Alternatifler arasında nasıl farkındalık oluşturabiliriz diye düşündük, kaliteli ve farklı teknikler kullanarak 'Tightclub' markamızı ortaya çıkardık. 25 bin müşteriye 150 bin ürün satan markamız, değer yaratan girişim düşüncesinden hareketle çalışmalarına devam ederek ActiveWear 2.0 projesini geliştirdi. Türkiye'nin en önemli girişimcilik programlarından TechXtile süreci boyunca kazandığımız deneyimler de projemizi daha da geliştirme fırsatı sundu” dedi.

İlgili Fotoğraflar