Birleşmiş Milletler Kişisel Koruyucu Ekipman İhalesi

 

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE

 

Birleşmiş Milletler Global Marketplace (UNGM) çatısı altında UNICEF tarafından COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan koruyucu giysi ve diğer ekipmanlara yönelik ihale açılmıştır. Söz konusu ihale ile ilgili olarak; Birleşmiş Milletlerin tüm kurumları tarafından, COVİD-19 salgını ile mücadele dahil olmak üzere yürütülen tüm faaliyetlerde ihtiyaç duyulan satın alma işleri, Birleşmiş Milletler Küresel Pazaryeri (United Nations Global Marketplace – UNGM) adındaki merkezi satın alma platformu üzerinden yürütülmektedir.

www.ungm.org bağlantısı üzerinden firmaların online olarak ve ücretsiz kayıt olabileceği ve ürün ve hizmetlerini tanıtabileceği ortak satın alma platformu, Birleşmiş Milletlerin yıllık 17 milyar $'a varan tüm ürün ve hizmet alımlarına yönelik satın alma prosedürleri, açmış olduğu ihaleler ve ilgili diğer konularda bilgi sağlamaktadır. UNICEF, salgınla mücadele kapsamında faaliyetleri esnasında ihtiyaç duyulan maske ve diğer koruyucu giysi ürünlerini bu merkezi satın alma platformu üzerinden açtığı ihale vasıtasıyla temin etmektedir.

https://www.unicef.org/supply/procurement-personal-protective-equipment-ppe-covid-19-response  bağlantısında yer alan mevcut ihale duyurusuna göre, 30 Haziran'a kadar açık olacak olan ihale ile 2020 yılı sonuna kadar ihtiyaç duyulan ekte yer alan ürün kalemleri, tabloda belirtilen miktarlarda temin edilecektir.  

İhale kapsamında, platform üzerinden ücretsiz kayıt olmuş firmalar, 4 Mayıs 2020 tarihine kadar mevcut stokları için; 31 Mayıs ve 30 Haziran 2020 olmak üzere iki etap olarak belirlenen tarihlere kadar ise yılın geri kalanı için teklif verebileceklerdir. İhale şartnameleri ve diğer bilgilere https://www.ungm.org/Public/Notice/106842 bağlantısından ulaşılabilmektedir. Platforma kayıt prosedürü ise ekte yer alan dosyada detaylı olarak anlatılmaktadır.

Bilgileri rica olunur.

Ek 1: İhaleye konu ürün kalemleri ve miktarları

Ek 2: Birleşmiş Milletler Satın Alma Platformu ücretsiz kayıt prosedürü bilgi notu