UHKİB SENİOR MİNİ MBA PROGRAMI SONA ERDİ

07.02.2022

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (UHKİB), firmaların başarılı büyümelerini desteklemek amacıyla üyelerine düzenlediği Senior Mini MBA programı sona erdi.

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), üyelerini üst düzey mini  MBA programıyla buluşturdu. 7 Aralık 2021-1 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen programda dersler her hafta 3 saat workshop ve interaktif uzaktan eğitim şeklinde yapıldı.

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) üyelerine yönelik tasarlanmış olan “Senior Mini-MBA Programı” orta-üst seviye yöneticilerin, şirket sahibi veya ortağı ailelerin 2'inci veya 3'üncü kuşak temsilcilerinin yönetim kapasitelerini desteklemek, farklı tecrübelerden beslenmesine ve network kurmasına imkan vermek amacıyla gerçekleştirilmiştir. Senior Mini-MBA Programı'nda güncel ve küresel konular ile bazı temel kavramlar ele alınmıştır. 

Toplam 30 saat süren programda dersleri Girişimcilik Danışmanı ve Mentor Ufuk Batum verdi. Programın son dersinde eğitime katılan üyelerin oluşturduğu gruplar, UİB konferans salonunda bir araya geldi. Derse UHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Gündemir katıldı.

UHKİB Başkanı Nüvit Gündemir, Senior Mini MBA programıyla kurum, kuruluş ve şirketlerin başarılı büyümelerini desteklemek, değer üretimlerini artırmak, müşteri odaklı olmalarını sağlamak ve yönetim kapasitesini güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Programın son dersinde eğitime katılan gruplar sunum yaparken, yüksek lisans programında “Profiller, Ekonomik Rasyonel ve Karar Süreçleri”, “Yönetim Kavramını Anlamak: Değişen Dünyada Konumlanmak/Konumlandırmak", “Stratejik Planlama ve Bakış ile Fark Yaratmak”, “Paydaşları İkna Etme Sanatı: Pazarlama”, “Yol Haritasını Çizmek: Pazarlama Planı”, “Kan Akışını Sağlamak: Kaynak Yönetimi”, “Kurum İçi Girişimcilik ile Yenilik Üretmek + Mentorluk”, "Değer Üretimi: Doğru İş Modellemesiyle Özgünleşmek", “Hayatta Kalma Sanatı: Liderlik ve Değişime Yön Vermek”, “Kurumsal Duruş ile Sürdürülebilir Olmak”, “Vaka Analizleri ile Şirketini Keşfetmek”, “Vaka Analizleri ile Sektörünü Keşfetmek” ve “Sektörel Vaka Yazımı”  başlıklarında eğitim verildi.

Senior Mini MBA programına katılan UHKİB üyeleri şöyle:

Yeşim Tekstil, Küçükçalık Tekstil San.Tic. AŞ, İlay Tekstil, Savcan Tekstil A.Ş., Mass Design, 3F Tasarım Tekstil Konfeksiyon A.Ş., Akbaşlar, İncir Tekstil, Emirali A.Ş., Rekor Dokumacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Interkidsy.

 

İlgili Fotoğraflar