Sayın Üyemiz,

İhracatçıların finansmana en uygun koşullarda erişimini sağlayacak olan yeni uygulamamız İGE Kefalet Portalı'nı sizlere tanıtmış ve 02.10.2023 tarihinde portalı ihracatçılarımızın kullanımına açılmıştır.

İhracatçılarımız www.ihracatigelistirme.com.tr web sitemiz üzerinden İGE Kefalet Portalı'na giriş yapılabileceklerdir.

20.12.2023 tarihinde T.C. Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa Tuzcu, İGE Genel Müdür'ü Sayın Kasım Akdeniz ve TİM Genel Başkanı Sayın Mustafa Gültepe'nin katılımı ile basın lansmanı yapılmıştır.

 

İGE Kefalet Portalı ile;

Kapsamlı veri ve ileri teknoloji kullanılarak hayata geçirilen bu yenilikçi uygulama sayesinde, kredi ihtiyacı olan bir ihracatçı kredi talebini aynı anda İGE ortağı olan tüm bankalara gönderebilmektedir. Bankalar da İGE'nin kefaletini içeren bu kredi talebini değerlendirecek ve yine bu uygulama üzerinden fiyat, vade, teminat gibi temel finansman koşullarını içeren tekliflerini ihracatçıya iletebileceklerdir. Nihayetinde ihracatçı kendisi için en iyi koşulları sunan bankadan kredisini kullanabilecektir. Bu sayede ülkemizin herhangi bir yerindeki bir ihracatçı tek bir noktadan tüm bankalara ulaşabildiği gibi, bir banka da kredi ihtiyacı duyan tüm ihracatçılara tek bir uygulama üzerinden ulaşabilecektir.

Bilgilerinize Sunarız.

EK:

1-İGE Kefalet Portalı Tanıtım Filmi

2-İGE Kefalet Portalı Nasıl Yapılır

3-İhracatçılar İçin İGE Kefalet Portalı – Sistem Kullanım Rehberi

İlgili Fotoğraflar