MEYVE SEBZE MAMULLERİ SEKTÖR KURULU TOPLANTISI BURSA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

04.03.2024

BAKAN YARDIMCISI AĞAR'DAN İHRACATÇI FİRMALARA TEŞEKKÜR

UMSMİB YKB ÖZKAN KAMİLOĞLU: “İHRACATIMIZA GÜÇ KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB) ev sahipliğinde Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar'ın katılımı ile sektör kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar'ın katılımı ve UMSMİB Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Kamiloğlu'nun yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda sektörün durumu ve Türkiye ihracatına katkısı konuşuldu. Birlik yöneticileri ve sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerini dinleyen Ticaret Bakan Yardımcısı Ağar, Bursa'nın birçok alanda olduğu gibi yaş sebze, meyve üretimi ve ihracatında da öncü çalışmaları ile gözde illerden biri olduğunu söyledi. Ayrıca Türkiye'nin her ay kendi rekorlarının üzerine koyarak büyüyen ihracat rakamlarına katkı sunan üretici ve ihracatçılara teşekkür eden Bakan Yardımcısı Volkan Ağar, bakanlık olarak üretici ve ihracatçılara verdikleri desteklerle Türkiye'nin güçlü geleceğine giden yolda tüm firmalarının yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

UMSMİB Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Kamiloğlu ise, Bursa'nın verimli toprakları, üretken yapısı ve alanlarındaki geçmişine dayanan tecrübesi ile yaş sebze ve meyve üretiminde önemli bir yere sahiptir.  Meyve sebze mamulleri olarak da,  sürekli kendini yenileyen, çağa ayak uyduran firmaların arasında Bursa'nın Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu ifade eden Özkan Kamiloğlu, devletin de destekleri ile ihracat rakamları ve ağlarını büyütmeyi sürdüreceklerini söyledi.

İlgili Fotoğraflar