OİB LİSESİ'NDE ‘İNOVATİF DÜŞÜNCE' SEMİNERİ…


BURSA - Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘İnovatif Düşünce' seminerine ev sahipliği yaptı.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ve OİB Lisesi işbirliğinde gerçekleştirilen seminer, Eğitmen Aslı Levent tarafından verildi.

Seminere, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, UİB Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar, OİB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yunus Bulut ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından geçilen seminerde, inovasyonun faydalı yenilikçilik olduğunu söyleyen Aslı Levent, "Ar-Ge, inovasyon için gereken en önemli faaliyetlerden biridir. Ancak girişimsel inovasyon yoksa değer yaratılamaz” şeklinde konuştu.

İnovatif düşünmenin gerçekleşmesi için toplumda bu kültürün kabul bulması gerektiğini kaydeden Levent, "İnovasyonunkullanım alanları sınırsızdır. her şeyin giderek daha çok birbirine benzemeye başladığı ve inovatif düşünce gerektirmeyen işlerimizi bilgisayarların devraldığı çağımızda, her zamankinden daha fazla yenilikçi olmaya ve sıradışı fikirlere ihtiyacımız var” dedi.

İlgili Fotoğraflar