Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Eğitim Vakfı Kuruldu

21.02.2011

Eğitim ve öğretime geçtiğimiz yıl başlayan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin yaşatılması için Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Eğitim Vakfı kuruldu. Vakıf, okulun bilimsel, sosyal kültürel gelişiminden, bina bakım onarımına kadar aktif rol üstlenecek.

Otomotiv endüstrisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılayabilmek için Bursa'da eğitim ve öğretime geçtiğimiz yıl başlayan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, bundan böyle kendi ayakları üzerinde durabilecek. Okulu yaşatabilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından kurulan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Eğitim Vakfı'nın mütevelli heyeti, yönetim ve denetim kurullarının önümüzdeki günlerde açıklanacak.

OİB tarafından planlanan ve hayata geçirilen Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin önümüzdeki yıllarda olası ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kurulan vakıf, okul ve öğrencilerin eğitim düzey ve kalitesi artırıcı faaliyetlerde destek olacak.

Çağdaş eğitime hizmet verecek

"Eğitim kurumları açmak, eğitim öğretim, kültür, bilimsel araştırma ve geliştirme ile çevre koruma konularında çalışmalar yaparak, ülkemiz eğitim, öğretim ve kültürüne, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin devamına, çağdaş eğitim düzeyine erişmesine, bilimsel, kültürel ve sosyal yönden gelişmesine; bina bakım ve onarımı, kantin, yemekhane, yurt, atölyeleri, spor salonları, çok amaçlı salonları ve laboratuarlarının donanımı, bakımı ve işletilmesi ile işletme giderleri ve temizlik hizmetlerinin karşılanmasına katkıda bulunmak” amacıyla kurulan vakıf, eğitim alanında hizmet verecek.

24 derslikli, 720 öğrenci kapasiteli, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarlarının yanı sıra 6 adet atölyenin bulunduğu okulu hem eğitim, hem de sektörleri adına yaşatabilmeyi amaçlayarak vakıf kurduklarını aktaran OİB Başkanı Orhan Sabuncu, "TBMM Üstün Hizmet Ödülü almış, alanında örnek olan söz konusu okulumuzu sektör olarak sahipsiz bırakmak istemedik ve kurduğumuz vakıfla yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Sektörümüze nitelikli elemanların yetişmesi hedefimiz doğrultusunda, çalışmaya ediyoruz” diye konuştu.