UHKİB'DEN “MODA, STRATEJİK PAZARLAMA VE UYGULAMALARI” SEMİNERİ


BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) bünyesinde faaliyet gösteren Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) moda eğitimleri devam ediyor. Son olarak ‘Moda, Stratejik Pazarlama ve Uygulamaları' semineri düzenleyen UHKİB, ihracatçı firma temsilcilerini UİB Konferans Salonu'nda bir araya getirdi.

Eğitmen Dr. Bilgen Coşkun tarafından verilen seminerde, Pazarlamada Stratejinin Tanımı ve Geliştirilmesi, İlgili Pazarın Tanımlanması ve Segmentasyon Teknikleri, Strateji Uygulama Süreci, Marka Konumlandırmasındaki Temel Noktalar, Yaratıcı İletişim Stratejileri, Moda Alanındaki En İyi Uygulamalar gibi konular ele alındı.

Günümüzde moda alanında perakendeden online alışverişe doğru önemli bir kayışın söz konusu olduğunu söyleyen Dr. Bilgen Coşkun, "Globalleşen iş dünyası, moda alanındaki dengeleri radikal bir şekilde değiştirmekte; tekelleşme, üretimin doğuya kayması, trend kaynaklarının değişimi, iletişim alanında alışılagelmiş olan yöntemlerin yerini daha yaratıcı ve dijital ağırlıklı olanlara bırakması son zamanlarda gözlemlenen değişimlerin en önemlileri” dedi.

İlgili Fotoğraflar