BUTEKOM, 2015-2016 SONBAHAR/ KIŞ TRENDLERİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ…


BURSA - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM) 2015-2016 Sonbahar/ Kış trendlerini WSGN Türkiye ile birlikte düzenlediği seminerle, Bursalı tekstil firma temsilcileri ile paylaştı.

Moda, tasarım ve stil endüstrisine hizmet veren online bilgi, araştırma ve trend analizi bilgi servisi olan WGSNTürkiye İş Geliştirme Müdürü Güzide Karpuz Kasman tarafından verilen ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere çok sayıda ihracatçı firma temsilcisinin yanı sıra, Bursa'nın önde gelen tekstil firmalarının yöneticileri katıldı.

2015-2016 Sonbahar/ Kış trendlerinin ele alındığı seminerde konuşan Güzide Karpuz Kasman, bayan ve erkek giyim trendlerinin yanı sıra, renk, desen, model ve kumaş analizleri ile ilgili de bilgiler verdi.

Firmaların dünyadaki gelişmeleri çok iyi takip etmesi gerektiğinin altını çizen Kasman, "Moda konusunda dünya ile aynı frekansta olmadığınız, doğru renkler, doğru modeller kullanmadığınız sürece başarıya ulaşmak oldukça zor” şeklinde konuştu.

WSGN'nin Londra merkezli bir firma olduğunu da dile getiren Kasman, ayrıca New York, Tokyo, Paris, Milano gibi bir çok moda merkezinde kurulu ofisleri ve global danışmanları olduğunu söyledi.

300 kişilik bir tasarım ekibine sahipolduğunu kaydeden Kasman, katılımcılara 2015- 2016 Sonbahar / Kış trendleri ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

İlgili Fotoğraflar