UHKİB ETKİLİ RAPORLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ DÜZENLEDİ…

28 Mart 2014

- SERDAR YURDAKUL, ETKİLİ RAPORLAMA TEKNİKLERİNİ UHKİB ÜYELERİNE ANLATTI…

- YURDAKUL: KARİYERİMİZDEKİ BAŞARIMIZ BÜYÜK ÖLÇÜDE KURUM İÇİ YAZILI İLETİŞİMDE VE RAPOR HAZIRLAMADAKİ BAŞARIMIZLA ORANTILIDIR

BURSA- Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), Etkili Raporlama Teknikleri Eğitim semineri düzenledi.

İKEDA Yönetim Danışmanlık Kurucusu Serdar Yurdakul'un Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) üye firmalarına verdiği seminerde, raporlamanın yazılı iletişimde önemi, rapor türleri, rapor yazmada kullanılan teknikler, raporun bölümleri, etkili yazma ve rapor konusunda temel şikâyetler gibi konular ele alındı.

UİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim seminerinde konuşan Serdar Yurdakul, bir projeyi veya faaliyeti topluluk önünde anlatırken, doğru iletişimin kurulması gerektiğini ifade ederken, raporlama teknikleri konusunda önemli noktalar aydınlatılarak, başarılı ve etkileyici rapor hazırlanması üzerinde çalışılması gerektiğini söyledi.

"Raporlar, herhangi bir konuda, araştırma ve inceleme sonucunda elde edilen bilgilerin belli şekil şartlarını içerecek biçimde ve bir değerlendirmeyle ilgililere sunulduğu yazılardır” şeklinde konuşan Yurdakul, "Günümüz iş dünyasında koordinasyon ve geri bildirim artık zorunlu bir hale geldiği için koordinasyon, iletişim ve geri bildirimin en önemli aracı ise, raporlardır. Bu konuda verimliliğini sağlayacak en önemli unsur, raporun etkili rapor yazma tekniklerine göre hazırlanmasıdır” dedi.

Yazılı iletişimin, kurum içi ve kurumlar arası iletişimde çok önemli bir yer tutmakta olduğunu da sözlerine ekleyen Yurdakul, "Kariyerimizdeki başarımız, büyük ölçüde kurum içi yazılı iletişimde ve rapor hazırlamadaki başarımızla orantılıdır. İş yazışmalarındaki ve raporlamadaki başarımız, kurumu temsil etme kabiliyetimiz gereği kurumumuzun imajını da olumlu yönde etkilemektedir” ifadelerini kullandı.

UHKİB eğitim seminerleri 2 Nisan'da Proje Yönetimi ve 9 Nisan'da İletişim, Beden Dili konuları ele alınarak devam edecek.

İlgili Fotoğraflar