UHKİB, ‘ETKİLİ SUNUM TEKNİKLERİ VE SUNUM HAZIRLAMA' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

28 Nisan 2014


BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Etkili Sunum Teknikleri ve Sunum Hazırlama' semineri düzenledi.

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında verilen seminere, üye firmalar yoğun ilgi gösterdi.

UİB Konferans Salonu'nda, eğitmenlerinden Ergün Karakaya tarafından verilen seminerde, sunumun içeriği, amacı ve organizasyon konuları ele alındı.

Sunumların eğitimin her düzeyinde ve profesyonel hayatta önemli olduğunu belirten Ergün Karakaya, "Hazırlayacağınız sunumlar, okuma, yazma, dinleme, konuşma ve araştırma becerilerinin tümünü içererek, belirli bir amaca yönelik, sözel ve görsel etkileşimin önemini belirtirler. Amaç, eğitimde yeni veya sentez halinde birikimli bilgi sunumu olabileceği gibi, iş hayatında kar amaçlı yeni ürün veya hizmet tanıtımı veya satışların hızlandırılması yöntemleri olabilir. Etkin sunum becerileri, özenle kullanılan bir sözel ifade, anlamlı beden dili ve teknolojik görsel ya da işitsel araçların desteği ile izleyicileri kendinden emin, saygın ve ikna edici biçimde bilgilendirmek, yönlendirmek veya etkilemek adına çağımızda önem kazanmıştır” dedi.

"Sunumların hazırlanışında sorulması gereken ana sorular, Ne Tür Bilgi? Neden? Kimlere? Nerede? Ne Zaman? Hangi Destek Araçlarla? Nasıl? olmalıdır” şeklinde konuşan Karakaya, "Sunumlar, hazırlanma, sunuş ve geri besleme aşamalarından oluşan bir çalışmadır. Sunumu konuşma ve konferanstan ayıran en büyük özellik, görsel-işitsel araçlar ve teknolojik donanımlarla desteklenebilmesidir” ifadelerini kullandı.

UHKİB eğitim seminerleri 30 Nisan'da Eğiticinin Eğitimi konusuyla devam edecek.


İlgili Fotoğraflar