UHKİB, MODA RÜZGÂRLARINI BURSA'DA ESTİRMEYE DEVAM EDİYOR…

11 MART 2015


- UHKİB'DEN ‘KOLEKSİYON YAPISI VE RANGE PLANLAMA' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), moda eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak, ‘Koleksiyon Yapısı ve Range Planlama' konularını, düzenlenen seminerde masaya yatıran UHKİB, verdiği eğitimler ile üyelerinin rekabet edebilirlik seviyesini artırmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz gün, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Konferans Salonu'nda düzenlenen ve eğitmen Nilay Tuba Yıldırım tarafından verilen eğitimde, Range Planlama ve amacı nedir, Koleksiyon nasıl hazırlanır gibi konular ele alındı.

Günümüz koşularında şirketlerin rekabetle mücadele edebilmeleri için kusursuz bir planlama yapmaları gerektiğini söyleyen Nilay Tuba Yıldırım, "Range Planlama, var olan merchandising plan ve satın alma bütçesi paralelinde ürünlerin seçilmesi, fiyatlandırılması, dağıtım ve satış tahminlerini belirlemek için kullanılan bir enstrümandır” ifadelerini kullandı.

Range Planlamanın amacı ile ilgili de bilgi veren Yıldırım, "Range Planlamanın amacı, moda trendlerini ve tüketici eğilimlerini göz önünde bulundurarak, hedef kitleye uygun ürün yelpazesinin yeterli çeşitlikte olması ve tedarik sürecinin planlamaya uygun ilerlemesini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

İlgili Fotoğraflar