UHKİB ÜYELERİNE PROJE YÖNETİM SEMİNERİ

17 Nisan 2014

UHKİB ÜYELERİNE PROJE YÖNETİM SEMİNERİ

BURSA - Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (UHKİB), sektörün daha etkin yönlendirilebilmesi ve ihracatın daha yetkin insan kaynağı ile artırılabilmesini sağlamak adına düzenlediği eğitim seminerleri "Proje Yönetimi” konusu ile devam etti.

UHKİB tarafından, sektörü daha etkin yönlendirme, ihracatın daha nitelikli insan kaynağı ile artırılabilmesini sağlamak için düzenlenen eğitim seminerleri tüm hızıyla devam ediyor. Uludağ İhracatçı Birlikleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Proje Yönetimi” seminerine, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) üye firmaları ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Günboyu "Proje Safhaları ve Proje Hayat Döngüsü, Proje Paydaşları, Organizasyonel Etkiler, Genel Yönetim Becerileri, Proje Süreçleri” konularının ele alındığı seminerin konuşmacısı olan Tülin Seçen, Proje Yönetimi'nin, belirli bir projenin hedef ve amaçlarına ulaşıp, bitirilmesi için kaynakların planlanması, organize edilmesi, tedarik edilmesi ve yönetilmesi disiplini olarak tanımlandığını söyledi.

Proje yönetim sürecinde birçok kişiyle etkileşim halinde olunduğunu hatırlatan Seçen, Proje paydaşlarının, projeye aktif olarak katılan veya projenin yürütülmesine olumlu veya olumsuz yönde katkı sağlayanlar olarak tanımlandığını kaydetti.

Tülin Seçen, Proje hayat döngüsünün 5 aşamadan oluştuğunu söylerken bunların; başlatma, planlama, uygulama, izleme ve kontrol ile kapanış olduğunu dile getirdi.

UHKİB tarafından düzenlenen eğitim seminerleri 16 Nisan'da Takımlar Arası Ekip Çalışması ve 22 Nisan'da Etkili Sunum Teknikleri ve Sunum Hazırlama eğitimi ile devam edecek.

İlgili Fotoğraflar