UİB DIŞ TİCARET KURSU BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR…

[if gte mso 9]>

-          UİB, DIŞ TİCARET UZMANI YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR…

 


BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen "Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursları”, yetişmiş iş gücü oluşturarak, birçok sektörde ihracat potansiyelini artırmada etkin rol üstleniyor. Bu yıl 11'incisi düzenlenen kursun açılışı, Nilüfer Nur Hayati Kurtcan Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen törenle başladı.

 

UİB Genel Sekreterliği ile Nur Hayati Kurtcan Ticaret Meslek Lisesi arasında düzenlenen protokol çerçevesinde gerçekleştirilen "Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursu” 3 ay sürecek olan yeni eğitim dönemine başladı. Dış ticaret konusunda nitelikli eleman yetiştirmek, aynı zamanda dış ticaret sektöründe faaliyet gösteren kişi ve kurumları mevcut yasal mevzuat ve uygulamaya yönelik gelişmelerden haberdar etmek amacıyla düzenlenen kurs 2 Eylül - 5 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Kurs eğitmenlerinden Erol İyibozkurt, Nejat Yahya, Yalçın Özyavuz, Mehmet Kut, okul idarecileri ve yaklaşık 85 kursiyerin katıldığı törenin ardından Prof. Dr. Erol İyibozkurt, "Dünya ekonomisine genel bakış ve küresel kriz” konulu ilk dersini verdi.

 

11'incisi gerçekleştirilen kursa katılan kursiyerler yaklaşık 3 ay boyunca haftada 3 gün eğitim görecekler.

İlgili Fotoğraflar