UİB'DE KURUM İÇİ EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR…

31 Mart 2014


- UİB ÇALIŞANLARI PROAKTİF DAVRANIŞ VE İNİSİYATİF KULLANMA SEMİNERİNE KATILDI.

- İŞ GELİŞTİRMENİN YOLU İNSİYATİF ALMAK VE PROAKTİF OLMAKTAN GEÇİYOR…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), kurum içi eğitimlerine ‘Proaktif Davranış ve İnisiyatif Kullanma' semineri ile devam etti.

eğitmen Sinan Yasun'un verdiği eğitim, UİB Kahverengi Salon'da gerçekleşti.

Liderlik becerisi, proaktif kurumlar ve özellikleri, proaktif olmak ve inisiyatif gibi konuların ele alındığı seminerde konuşan Sinan Yasun, "Günümüz iş dünyasında yapılan işi geliştirmenin yolu, inisiyatif kullanmak ve proaktif davranmaktan geçer. Proaktif olmak ve inisiyatif almak, başkalarının göremediği bir fırsatı veya problemi öngörmek ve ona göre hazırlık yapmak, harekete geçmek, sürdürmek ve sonuçlandırmak, üst düzey performans göstermek, engelleme ve reddedilme durumlarında vazgeçmemek gibi davranışlardan oluşur” dedi.

"Proaktif davranışlar, koşulların değil, seçilmiş kararların sonucudur” ifadelerini kullanan Yasun, proaktif çalışanların ve liderlerin, enerjilerini ve zamanlarını geleceğe yönelik kararların ve ilkelerin üzerine odakladıklarını belirterek, "Proaktif çalışanlar ve liderler, hesaplı riskler alırlar, harekete geçerler, sonuç ve başarı odaklıdırlar. Kendi seçimleri tarafından yönetilirler. Olayların ve koşulların peşinde sürüklenmezler” şeklinde konuştu.

UİB Eğitim Seminerleri 21 Nisan'da Müzakere Becerileri konusuyla devam edecek.


İlgili Fotoğraflar