BTSO&UİB BURSA'NIN 2023 HEDEFİ İÇİN ÇALIŞACAK

28.05.2013


Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Başkanlar Kurulu, Orhan Gençoğlu başkanlığında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) yeni yönetim kurulunu ziyaret etti. Ziyarete; iki kurum arasındaki işbirliği olanakları ve 2023 Vizyonu damgasını vurdu.

Uludağ İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı ve Uludağ Meyve Sebze Mamülleri İhracatçıları Birliği Başkanı Orhan Gençoğlu, Burkay'ın ihracatın içinden gelen bir isim olmasının büyük bir şans olduğunu kaydederek, "Gerek UİB gerekse TİM'deki görevlerinizden dolayı hala ihracatın içinde olan bir isimsiniz. Bu da; seçim sürecinde Bursa iş dünyası için koyduğunuz vizyon ve hedeflere ulaşmada büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Sizin ve ekibinizin başarıya ulaşmaması için hiçbir neden yok. Bizler de destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı Orhan Sabuncu ve Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Salih Çalı'nın da yeni yönetime başarı dileklerini ifade ettiği ziyarette konuşan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin 2023 hedeflerinin belirlenmesinde 5 karar vericiden biri olduğunu ifade ederek, "Bursa'nın da 2023 ihracat hedefini 75 milyar dolar olarak koyarken sahip olduklarımıza güvendik. Eğer bir şehirde otomotiv sektörü varsa savunma ve uzay sanayinin de olması kaçınılmazdır. Bursa, bu kabiliyete ve bilgi birikimine sahiptir” diye konuştu.

Başta otomotiv gibi Bursa'nın doğal markaları olduğunu ve bunların yeniden katma değer ve zenginlik yaratacak boyuta getirilmesi gerektiğine işaret eden Burkay, "Bu süreçte Bursa'nın dışa açılan kapısı Uludağ İhracatçı Birlikleri'yle yapacağımız işbirliği büyük önem arzediyor. Yeni dönemde hem UİB hem de TİM'le bölge ihracatını artırmanın yanı sıra hizmet ihracatında da Bursa'nın merkez olması için çalışacağız. Artık, söylemleri eyleme dönüştüreceğimiz döneme geldik” dedi.

Ziyarette; BTSO Başkan Yardımcısı Mustafa Esgin, BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Gülener, Hasan Gürses, Şakir Umutkan, İlker Duran ve Aytuğ Onur hazır bulundu.

Ziyarete Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Şenol Şankaya, yurtdışı programı nedeniyle katılamadı.

İlgili Fotoğraflar