TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ, “AR-GE PROJE PAZARI”NDA BELİRLENECEK

30 Ocak 2013

 

PROJELER GELMEYE BAŞLADI

BURSA - Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB) organizatörlüğünde bu yıl 5'incisi gerçekleştirilecek olan ve farklı sektörler için de rol model teşkil eden "UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe V. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi” 4-5 Nisan tarihlerinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlıyor.

Yerli ve yabancı akademisyen ve araştırmacılar, belirlenen temalarda önemli AR-GE merkezleri ve teknopark çalışanları inovatif proje önerilerini sanayici ve ihracatçılara sunarak projelerin ortaklığa dönüştürülmesinin hedeflendiği AR-GE Proje Pazarı ile ilgili olarak Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay "Dünyada Tekstil ve konfeksiyon sektöründe trendler teknik ve fonksiyonel ürünlere doğru ilerlerken, biz 4 yıldır gerçekleştirdiğimiz "Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı” etkinlikleriyle Türkiye'de bu alanın öncüsü olduk ve 4 senedir başarı ile yürütmüş olduğumuz Ar-Ge Proje Pazarı'nın bu sene 5'incisini düzenlemekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.” dedi. Ayrıca 2009 senesinden bu yana sektörde uygulanmak üzere 600'e yakın proje önerileri geldiğini de dile getiren Burkay, "Bu sene de sektöre sunulacak birbirinden ilginç projeler gelmeye başladı. Konvansiyonel tekstillerden, katma değeri yüksek teknik tekstillere geçiş için bu etkinlik çok önemli.” açıklamalarında bulundu.

Yurtiçi ve yurtdışından akademisyen ve araştırmacılarla, sanayici ve sektör temsilcileri bir araya getirecek "UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe V. Ar-Ge Uluslararası Proje Pazarı Zirvesi” etkinliğinde, seminer, konferans ve Ev Tekstili Tasarım Yarışması etkinliği ve sergisi de yapılacak olup zirvenin tekstil ve konfeksiyon sektörlerinde yeni ufuklar açması bekleniyor.

Detaylı Bilgi: http://www.uibargeprojepazari.com

İlgili Fotoğraflar